چگونه یک وبلاگ شلوغ و پرترافیک داشته باشیم؟!!

چگونه یک وبلاگ شلوغ و پرترافیک داشته باشیم؟!!

وبلاگ دارایی ارزشمندی برای هر تجارتی است. وبلاگ به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک رهبر فکری دیده شوید، مخاطبین خود را درگیر بحث کنید و توسط لینک ها آنها را جذب خود نمایید. اما شما تنها زمانی می توانید از این مزایا بهرمند شوید که مخاطب لازم را جذب کرده باشید. در اینجا به ۵ شیوه ساده اشاره می شود که با رعایت آن ها می توانید به سرعت ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید.

۱ – انتخاب عناوینی دلچسب و جالب برای متن خود
عنوان مهمترین بخش هر یک از مقالات وبلاگ شما می باشد. شما می توانید یکی از چشمگیر ترین مندرجات تاریخ وبلاگ نویسی را به نگارش در آورده باشید، اما این متن به وسیله مردم خوانده نخواهد شد اگر عنوان پست شما به آن اندازه فریبنده نباشد تا روی آن کلیک کنند. همچنین عنوان وبلاگ خود را به عنوان موضوع یک خط مد نظر قرار دهید، مردم عنوان وبلاگ شما را درون نامه های الکترونیک خود (اگر آنها مشترک RSS باشند)، روی تویتر، روی فیس بوک، و درون موتور های جستجو خواهند دید. عنوان وبلاگ شما باید به اندازه ای جالب باشد تا در فضای همه کانالهای یاد شده جو را برهم زند و توجهات را جلب کند. در اینجا چند روش را بیان می کنیم که به خوبی کار کرده اند:
▪ استفاده از شماره ها برای مثال ۵ راه آسان …
▪ با چگونه . . . شروع کنید.
▪ از کلمات مشخصی استفاده کنید که مردم معمولا به دنبال آنها هستند.
▪ مزایایی که در پستتان قصد صحبت کردن در آن مورد را دارید با خوانندگان خود در اشتراک گذارید. (برای   مثال “بینندگان بیشتری داشته باشید” یا “هزینه ها را کاهش دهید”)
▪ مجادله ای باشید. (برای مثال “آیا مایکل جکسون به قتل رسیده است؟”)
▪ واضح صحبت کنید، سعی نکنید که نشان بدهید بسیار باهوش هستید.
▪ تقلید نکنید.

۲ -  آسان ساختن نوشته ها برای خواندن مندرجات
پست شما باید آنقدر آسان باشد که خواننده بتواند به سرعت تصمیم بگیرد که متن شما ارزش بیان شدن را داشته است. و اگر غیر از این باشد خوانندگان شما به سرعت از مطالب خواهند گذشت بدون اینکه نظرات خود را بیان کنند. در اینجا به چند روش جهت آسان سازی مندرجات اشاره می کنیم:
▪ از نشانه هایی برای مشخص سازی زیر مجموعه سر خط ها از مندرجات استفاده کنید.
▪ از لیست های شماره گذاری شده استفاده کنید.
▪ سعی کنید ساده و روان بنویسید و از اصطلاحات تخصصی استفاده نکنید.

۳ -  بهینه سازی مطالب وبلاگ برای موتور های جستجو
اگر می خواهید که مردم وبلاگ شما را از طریق یاهو و گوگل پیدا کنند عملی کردن این امر بسیار ضروری است. به موارد زیر توجه کنید :
▪ کلمات کلیدی را تا جایی که ممکن است در ابتدا قرار دهید.
▪ تعداد کاراکتر های عنوان زیر ۷۰ باشد تا در نتایج جستجو مجزا نمایش داده نشوند.
▪ شرح یا همان چکیده باید بیش از تعداد کلمات کلیدی و یا عنوان باشد.
▪ به مقالات دیگر وبلاگ خود لینک دهید.

۴ – ایجاد زمینه هایی جهت ترغیب کاربران
اگر می خواهید خوانندگان شما نظرات خود را در رابطه با پست های شما بیان کنند، از آنها بپرسید! این یکی از آسان ترین راه ها است تا شما به خوانندگان خود نشان دهید که برای عقاید آنها اهمیت قائل هستید و می خواهید افکار آنان را بشنوید.

۵ -  دادن لینک به وبلاگ های مرتبط
اگر تصور می کنید که چیزی در پست وبلاگ شما وجود دارد که می دانید در رابطه با آن در وبلاگ تجاری دیگر مطلبی نوشته شده به آن لینک دهید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد